Dlaczego MY?

Jesteśmy grupą osób, które łączy fascynacja nauką i radość z przekazywania jej najmłodszym.
Naszym głównym założeniem jest nauka przez doświadczenia. Na zajęciach, pod naszym czujnym
okiem, to przede wszystkim dzieci wykonują eksperymenty. Taka forma zajęć pozwala nie tylko na
świetną zabawę, ale i na lepsze zrozumienie podejmowanych tematów.
Wprost uwielbiamy ich wybuchy ekscytacji i zachwytów 🙂

Na co dzień związani z poznańskimi uczelniami, posiadamy odpowiednie kompetencje i
doświadczenie w pracy laboratoryjnej, by nasze zajęcia przygotować z dbałością o bezpieczeństwo młodych naukowców.

Marta Smolińska

Założycielka Jagodowej Chatki, gdzie wykonuje rękodzieła z duszą. Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Z zamiłowania do nauki i pracy z dziećmi utworzyła autorski projekt pt. „Laboraki”, którym zachęca najmłodszych do odkrywania najciekawszych tajemnic przyrody. Na co dzień związana również z Wydziałem Biologii UAM, gdzie pracuje jako Laborantka i aktywnie uczestniczy w wydziałowych imprezach popularyzujących naukę. Prywatnie szczęśliwa żona i matka, śpiewa, gra na gitarze, gotuje i lubi mieć dom pełen ludzi.

DSC_5869

Ania Łuczak

Z zawodu chemik. Wykwalifikowany specjalista BHP. Związana z firmą niemalże od jej początku. To dzięki niej Laborakowe zajęcia przebiegają w sposób kontrolowany. Jej ogromne serce i indywidualne podejście sprawia, że potrzeby każdego dziecka są zaspokojone. Prywatnie miłośniczka zwierząt i mól książkowy.

DSC_5826

Klaudia Pacewicz

Studentka biotechnologii w języku angielskim na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zaangażowana w coroczne przygotowania Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki oraz Nocy Naukowców, na których prowadzi warsztaty dla najmłodszych. Ilość pomysłów na zajęcia w jej głowie jest niezliczona, a radość z pracy z dziećmi nie do opisania. Oprócz Laboraków współprowadzi badania w Instytucie Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu, a czas wolny najchętniej spędza z przyjaciółmi.